Wyszukiwanie

Archiwum

Kategorie

Ogród jesienią

Z każdym dniem za oknami widzimy coraz mniej i mniej barw, jednak dopóki nie przyjdą nocne przymrozki te najmniejsze plamki koloru w postaci ostatnich kwiatów będą nam towarzyszyć. Może już nie tak bujne jak na poniższych zdjęciach i nie tak piękne, bo zniszczone przez deszcz i wiatr, ale będą trwać nadal. Delikatne, a jednak uparte i silne – roślina zawsze będzie próbowała rosnąć, nawet w najmniej sprzyjających warunkach. 

Czytaj dalej

Jesienne barwy

Jesień za oknami coraz szybciej traci urodę, robi się chłodniej, bardziej szaro i deszczowo, kolorowe liście opadają z drzew… Na chwilę cofamy się więc w czasie, nie tylko o kilka lat, ale i o miesiąc, kiedy zmiana kolorów dopiero się rozpoczynała. Było wtedy jeszcze sporo kwiatów i zieleni, dopiero pojedyncze liście zmieniały barwy, nawet jeszcze nie myśląc o opadaniu. A nad tym wszystkim słońce, ciepło i błękitne niebo za którym teraz tak tęsknimy…

Czytaj dalej

Rusałka pokrzywnik

Dobry motyl, to zajęty motyl – dobry do zdjęcia rzecz jasna, jak pisałam już wielokrotnie. Ten pokrzywnik był bardzo zajęty, mimochodem pięknie pozując w pewien wrześniowy, ciepły dzień. Wykonał pełen obrót na kwiatku mniszka mniejszym od niego, pokazując się ze wszystkich stron. Tak oto powstało jedno z pierwszych zdjęć motyli jakie kiedykolwiek zrobiłam.

Aparat: Nikon L100

Czytaj dalej

Trochę kwiatowego słonka na szare, jesienne dni – kropliki odsłona ostatnia, bo gościły u mnie dość krótko i zrobiłam im niewiele zdjęć. Roślina niezbyt popularna, ale może to i dobrze, o ile nie ma problemów z hodowaniem jej na parapecie lub balkonie, w ogrodzie jest niesłychanie ekspansywna, uważana za gatunek inwazyjny. Kto by się spodziewał patrząc na te radosne buźki?

Aparat: Nikon L100

Czytaj dalej

Woda nalana do szklanki stworzyła zupełnie nowy, niebieski świat – zwykła woda, nawet nie gazowana, tylko szklanka trochę inna, intensywnie błękitna i o powyginanych fantazyjnie ściankach. Tak powstały bąbelki, refleksy i załamania światła, przedziwne obrazy w odrobinie płynu i szkła.

Aparat: Nikon D5200

Close