Wyszukiwanie

Archiwum

Kategorie

Lato się kończy – chociaż tego kalendarzowego jeszcze trochę nam zostało, wrzesień to dla mnie miesiąc już jesienny, z chłodnymi porankami i zdecydowanie niżej wiszącym słońcem. Zmianę przyjmuję ze spokojem, mam tylko ogromną nadzieję, że tegoroczna jesień nie będzie przypominać poprzedniej, najpierw suchej i upalnej, później deszczowej i pochmurnej. Ani skwar, ani lejąca się ciągle z nieba woda nie sprzyjają fotografii i pracom na działce, a tyle jeszcze chciałabym zrobić przed zimą! Mogę trzymać tylko mocno zaciśnięte kciuki, ale muszę wszystkie plany odłożyć na kilka dni, złapałam jakieś choróbsko i nie ma mowy o działkowaniu…

Aparat: Nikon L100

Czytaj dalej

Z bardzo bliska, pamiątka z wycieczki, lecz nie moja, mojej mamy. Miedziany krążek przymocowany do większego, drewnianego, z grubym sznurkiem u góry, dzięki czemu całość można powiesić. Na krążku wybity statek, fale i napis „Stefan Batory”, bo właśnie z rejsu tym statkiem pamiątka pochodzi. Całość całkiem ładna, wisi sobie już dość długo na mojej ścianie – akurat zabrakło mi tematów do fotografowania, więc złapałam, co było pod ręką. Ot, i cała historia.

Aparat: Nikon L100

Czytaj dalej

Wybierając się na spacer do parku raczej nie spodziewamy się zobaczyć wielbłąda, albo i trzech… Tymczasem taki widok zastałam pewniej wrześniowej niedzieli na błoniach pod oleśnickim zamkiem. Wyjaśnienie było proste – do miasta przyjechał cyrk. Widok dość surrealistyczny, zwłaszcza na tle zabytkowej budowli, co pokazuje ostatnie zdjęcie. Z okazji skorzystałam, sfotografowałam całą scenę i teraz mam taką trochę niecodzienną pamiątkę:)

Aparat: Nikon L100

Czytaj dalej

Ptasie portrety w klimacie wczesnojesiennym – tak w każdym razie zawsze o nich myślę, ponieważ zapamiętałam porę ich wykonania. Był to ostatni, ciepły wrześniowy weekend, później nastąpiło ochłodzenie i jesień na całego zastąpiła babie lato. Łabędzie i kaczki bardzo wdzięcznie pozowały, wygrzewając się na słońcu i zupełnie olewając spacerujących ludzi.

Aparat: Nikon L100

Czytaj dalej
Close