Powinnam doprecyzować tytuł: pierwsze zdjęcia wykonane lustrzanką. Stary aparat w pewnym momencie zaczął odmawiać posłuszeństwa, a i ciągłe kupowanie baterii przy takiej ilości zrobionych zdjęć nie było tanie. Zdecydowałam się na zakup Nikona D5200, którego używam do dzisiaj. Przez jakiś czas na blogu będą pojawiać się fotografie zrobione jednym albo drugim aparatem, zawsze będę więc pisać którego użyłam.

Pierwszy spacer z nowym aparatem wypadł akurat wiosną, o ile dobrze pamiętam w kwietniu. Mirabelki i forsycje kwitły już w najlepsze, ale przyroda nadal budziła się do życia, w wielu miejscach dominowały beże i szarości. Wypróbowywanie możliwości sprzętu ograniczało się do trybu w pełni automatycznego i pstrykania. Po przeczytaniu instrukcji miałam mętlik w głowie, wszystko myliłam:)

W tym roku koniecznie muszę wrócić do parku, jednak jeszcze nie teraz, jeszcze jest za wcześnie. Z każdym dniem drzewa i krzewy robią się zieleńsze, jednak na prawdziwą eksplozję kolorów musimy jeszcze trochę poczekać.