Wyszukiwanie

Archiwum

Kategorie

Ostatni post w tym roku… Co prawda blog nie obchodził jeszcze pierwszych urodzin (będą 6 kwietnia), jednak jest to czas na podsumowania, plany, przemyślenia i postanowienia. A więc: łącznie z dzisiejszym opublikowałam 91 postów, najwięcej w maju i lipcu – po 14. W 2017 roku planuję publikować bardziej regularnie, 2-3 posty na tydzień, z większą ilością treści. Blog czekają jeszcze inne zmiany, niektóre już w najbliższych dniach, nie chcę jednak zdradzać niespodzianki już teraz:)

Czytaj dalej

Kilka lat temu, w pewien słoneczny i bardzo mroźny zimowy poranek, matka natura postanowiła zamienić zwykłe szare blokowisko w białą krainę baśni. Tylko na parę godzin, wschodzące słońce dość szybko unicestwiło kruche piękno. Każdy kto mógł, łapał za aparat aby tylko uwiecznić niezwykłe zjawisko – tak też zrobiłam i ja, przez prawie godzinę biegając po okolicy. Powstały dziesiątki zdjęć, choć większość z nich nieudanych, to i tak z reszty byłam teraz w stanie stworzyć kilka postów.

Czytaj dalej
Świąt choinką pachnących, 
oraz śniegiem skrzypiących, 
prezentów wspaniałych, 
wielu kolęd wyśpiewanych, 
Świąt wolnych od zmartwień, 
z barszczem z uszkami i z karpiem. 
W Boże Narodzenie samej radości, 
a przy stole mnóstwa miłych gości, 
w Sylwestra zabawy do samego rana, 
pięknych fajerwerków, dobrego szampana
życzy RedFuchsia

Chryzantemy kojarzą się nam głównie z jesienią i Świętem Zmarłych – o ile to pierwsze jest jak najbardziej słuszne, to uznanie tych pięknych kwiatów za symbol śmierci jest dla nich bardzo krzywdzące. Nie namawiam nikogo, by nagle zacząć kupować na groby bliskich inne rośliny, te sprawdzają się świetnie w swej roli, ale spojrzeć na nie w nowym świetle. W wazonie chryzantemy utrzymują się naprawdę długo, pod warunkiem że będziemy regularnie wymieniać im wodę. Jeśli mamy własny ogród mogą one stać się prawdziwymi królowymi jesieni, razem z blisko spokrewnionymi złocieniami.

Czytaj dalej

Grudnik inaczej Kaktus Bożonarodzeniowy to jedna z najpopularniejszych roślin doniczkowych, która gości w naszych domach już od lat 50-tych. Możemy spotkać zarówno „odziedziczone”, kilkunastoletnie egzemplarze (zazwyczaj kwitnące na różowo lub czerwono) jak i nowinki z supermarketu, o dużo bardziej kolorowych kwiatach: żółtych, pomarańczowych czy dwukolorowych. Grudnik jest kaktusem leśnym, dlatego lubi rozproszone światło, regularne podlewanie i umiarkowane temperatury. Aby zakwitł bardziej obficie, można jesienią go trochę przechłodzić, np. postawić przy rozszczelnionym oknie. Chłód jest dla rośliny znakiem, by zaprzestać wzrostu – człony na końcach gałązek mają czas dojrzeć i wydać więcej pączków, często po 2-3 obok siebie.

Czytaj dalej
Close